
Reisfiche
Het was de eerste keer dat we naar Noorwegen op reis gingen. Met interesse voor mooie natuur is er voor wandelaars keuze in overvloed. Doelbewust zijn we in het zuiden, met name het fjordengebied gebleven. Er is hier zo veel natuurlijke pracht en praal en dat wilden we niet aan ons laten voorbijgaan. Bijgevolg was er dus geen tijd voor het noorden (met o.a. de Lofoten en de Noordkaap). Door de lange autoritten heen en terug zouden we nog meer tijd verliezen. (Zie Reisverslag Algemene Info/het verkeer p.9)
Wat het wandelen betreft, hebben we ons beperkt tot wandelingen die nooit langer (het verplaatsen met de auto naar het startpunt meegerekend) dan één dag in beslag namen. Aangezien wij zoveel mogelijk wilden verkennen in het fjordengebied, hebben wij dus geen trektocht van hut naar hut gedaan (meer info vind je hierover op www.dntoslo.no).
Alle wandelingen die we gedaan hebben, staan in het reisverslag omschreven. Dit kunnen dus ook zeer korte wandelingen zijn van een uur, bv. na een dagje verplaatsen naar ons volgende verblijf, of na enkele uren fikse regen.