Twee vrouwen op reis in Iran.

IRN122

Reisfiche

Traject
Teheran, Iran
Shiraz, Fars, Iran
Persepolis
Siraz
Firuzabad, Fars, Iran
Shiraz
Kerman, Iran
Rayen, Kerman, Iran
Mahan
Kalut, Iran
Kerman
Meymand, Fars, Iran
Zayn al Din
Saryazd, Yazd, Iran
Yazd
Kharanaq, Yazd, Iran
Chak Chak, Iran
Meybod
Yazd
Esfahan
Kashan
Teheran
Land
Iran
Jaar
2016
Reisperiode
27/10-13/11
Thema
Natuur
Cultuur
Logiesvorm
Hotel
Pension/Hostel
Transport
Vliegtuig
Openbaar vervoer
Inleiding

Zoals de meeste Iran-bezoekers, komen we midden in de nacht aan. Direct na de landing halen alle vrouwen hun hoofddoel uit. Voor de komende 2,5 weken zal de sjaal onze trouwe metgezel zijn.

Mijn eerste indruk van Iran is dat de bevolking heel vriendelijk is. Ik kreeg zelfs van een Iraanse vrouw, die naast mij op een bankje zat, zoetigheid aangeboden. De mannen zijn heel respectvol ten opzichte van de vrouwen. 

Als vrouw ben je verplicht een hoofddoek te dragen. Kledij dient zowel polsen als enkels te bedekken. In sommige regio’s zijn ze progressiever in hun kledij dan andere. In de reisgidsen en op websites las ik dat je ruim zittende kledij moet dragen als vrouw en dat je blouse, t-shirt of dergelijke tot minimum onder het zitvlak moet komen. In de grote steden merk je gauw dat de Iraanse vrouw zich modern kleed. Gecentreerde jasjes, bloesjes met lange mouwen, skeanny jeans kunnen zeker. Ook de hoofdoeken hoeven niet volledig het haar te bedekken. Dus men mag zeker een froufrou of zo zien. Hier en daar zie je ook wel vrouwen lopen in een chador, maar dit is een minderheid.