Reisfiche
Gedurende 5 weken met partner gereisd, met een kampeerbus (campervan). Hoofddoel was rijden en/of wandelen in de vele nationale parken, met het accent op landschappen, vogelobservatie, doorkruisen van wonderlijke vegetatie en het vermijden van aanrijdingen met kangoeroes en emoes. Contacten met ‘Aussies’ zijn makkelijk maar niet zo frequent op campings; soms eenvoudiger met gelijkgezinde toeristen..
We arriveerden er ook niet omwille van zijn steden en culturele evenementen, maar voornamelijk voor de woeste en unieke natuurfenomenen, wat vooral in de talrijke nationale parken (112 parken en reservaten in 2023) te bewonderen en te beleven valt, en voor de talrijke vogels (en andere dieren) die we zagen en/of hoorden.
Hoogtepunten: de kangoeroe's van Nambung NP, de 'Pink Lakes', wandelen in Kalbarri NP, dolfijnen en visarenden in Monkey Mia, de fenomenale bossen van het zuidwesten, de 'elephant rocks' van William Bay NP, de granietheuvels van Porongurup NP, en de 'outback' rond Wave Rock (foto).