Mexico, natuur en cultuur

MEX184

Reisfiche

Traject
Mexico City - Puebla - uitstap naar Cholula en Parque Nacional Izta Popo Zoquiapau – Veracruz - Santiago de Tuxtla – San Andres de Tuxtla - Catemaco - Villahermosa - Palenque - uitstap naar Misol-Ha
Aqua Clara
Aqua Azul - San Cristobal de las Casas - uitstap naar Chamula
Chiflon en Montebello - Tuxtla Guttierrez – uitstap naar Canon del Sumidero - Oaxaca – uitstap naar Monte alban
Tule
Tlacolula
Mitla
Hierve el agua - Teotihuacan - Pachuca – Mineral Del Monte – Mineral Del Chico - Nevado de Toluca - Mexico City
Rond en ten zuiden van Mexico City
Oaxaca
San Cristóbal de las Casas
Palenque
Mexico City
Puebla
Villahermosa
Veracruz
Catemaco
Tuxtla Guttierrez
Teotihuacan
Land
Mexico
Jaar
2009
Reisperiode
6 - 24/4
Logiesvorm
Hotel
Transport
Huurauto
Vliegtuig
Inleiding

Alles leek in orde. Het vliegtuigticket was geboekt naar Bangkok in juni. We zouden een prive toer doen naar Laos en Cambodja. De volledige toer was zo goed als geregeld en een prijs was onderhandeld. Maar dan kregen we het nieuws dat Jimmy voor zijn werk op cursus moest gedurende mei en juni. Dit betekende dat we nog snel ons vliegtuigticket moesten herboeken. We kozen voor Mexico City. We boekten een huurauto voor de periode 6-24 april. Voor de rest hadden we nog geen plannen: "We zien wel waar we uitkomen". We waren ten slotte anderhalve week voor vertrek. De Lonely planet zou onze enige gids worden.

In 2002 hadden we reeds een kortere reis naar Mexico gemaakt. Die reis was eigenlijk als een ramp te omschrijven: we waren veel ziek, het eten smaakte niet, er was te weinig tijd, we spraken of verstonden geen Spaans, de hotels waren vuil (vol spinnen),... . Daarenboven bracht ik een parasiet mee die me nog enkele jaren last bezorgde. 'Nooit nog Mexico', bleef ik volhouden, tot we nu geimproviseerd beslisten om toch nog eens naar Mexico te gaan.

Terugkijkend op Mexico 2009 kan ik van een wereld van verschil spreken. Mexico 2009 zal ons blijven als een van onze mooiste reizen!!!
- Ten eerste is het duidelijk dat de regering een zware inspanning heeft geleverd wat betreft hygiene. Aan de kleine eetstalletje hingen affiches met de boodschap om handen te wassen voor het bereiden van voedsel, na het toilet,... . Eten en drank werden bereid met gebotteld water, zelfs bij de kleinste eetkraampjes op straat. En op vele plaatsen werd voedsel met handschoenen klaar gemaakt.
- Ten tweede spraken we een klein beetje Spaans met behulp van een Assimili taalcursus waardoor we ons verstaanbaar konden maken en de meeste dingen begrepen. Een kleine basis Spaans kan een groot verschil maken.
- Ten derde waren de hotels nu allemaal proper. Misschien was ons budget ook wat verhoogd, alhoewel we de hotels vrij goedkoop vonden in vergelijking met andere landen. Gemiddeld betaalden we 312 Peso's (= 18 Euro) per persoon, waaronder een uitschieter van 525 Peso's (= 30 Euro) per persoon per overnachting in een uitstekend hotel (3n. resort in Palenque).
- Ten vierde vonden we het Mexicaanse eten deze keer zeer lekker. Wat hebben we genoten van lekkere zeevruchtensoep, gamba's, gegrilde kip, enchillada's, molletes, enzovoort. 's Morgens werd het een gewoonte om eerst op zoek te gaan naar een kraampje langs de weg voor een overheerlijke liter vers geperst sinaasappelsap of ananassap om de dag mee te starten. "Cuanto cuesta un litro de jugo de naranja por favor" was dan ook meestal de eerste zin van de dag. "A diez" (=voor 10 Pesos) was dan dikwijls het antwoord. In 2002 werd dit fruitsap nog in gebruikte colaflessen of plastic zakjes gegoten, nu kregen we een nieuwe en zuivere fles of beker.
- Ten vijfde was het weer veel aangenamer (voor ons). Op vele plaatsen (rond Mexico City, Oaxaca, Puebla, San Christobal de Las Casas,...) waren de nachten aangenaam koel. Gedurende dag scheen de zon altijd en liep de temperatuur op tot aangename waarden.