
Reisfiche
Met de trein en het vliegtuig hebben we een stukje China geproefd. De grotten van Dazu was de reden om Chongqing te bezoeken. In Chengdu genoten we vooral van de panda's en de heilige berg (Qingchen Shan). In Yunnan vonden we Lijiang gezellig maar vooral over toeristisch. Een fietsuitstap maakte veel goed. De Tiger Leaping Gorge was ook voor Kiara het hoogtepunt van onze reis. Onze tweedaagse was een absolute meevaller. Shangri-La is compleet anders. We genieten van dit (koud en regenachtig) stadje met zijn Tibetaanse invloeden.
Hoewel we eerst niet naar Xian zouden gaan, vonden we het echt een meevaller: 2 verschillende "terra cotta" grotten: de terra cotta warriors en een heel onbekende, gloednieuwe opgraving. Ook het muziek en klankspectakel aan de Big Wild Goose pagode was een kippevel moment.
Beijing was druk, vooral verkeer en bezienswaardigheden. De rust tussen de Hutongs en langs het meer was een welgekomen afwisseling.