Egypte

#Tipvandeweek: E-visum voor Egypte wordt duurder

Reizigers die een trip naar Egypte plannen, moeten rekening houden met een lichte prijsstijging voor hun officieel elektronisch visum (e-visa).

De prijs voor een single-entry visum, waarmee je één keer het land binnen mag voor maximaal dertig dagen, is gestegen naar 30 dollar. Wie van plan is om het land meerdere keren in- en uit te reizen binnen een periode van zes maanden, betaalt voortaan 65 dollar voor een multiple-entry visum. 

De verhoging volgt op een eerdere stijging van de tarieven voor het visa-on-arrival aan de grens. Hoewel je het visum nog steeds ter plaatse op de luchthaven kunt regelen, blijft het vooraf aanvragen via het officiële overheidsportaal de meest zekere weg om wachtrijen of gedoe bij aankomst te vermijden. Let er wel op dat je de aanvraag tijdig indient en over een ID-kaart of paspoort beschikt dat bij aankomst nog minstens zes maanden geldig is. 

Eenmaal goedgekeurd, is het raadzaam om een geprinte kopie van je e-visum bij je reisdocumenten te steken; de Egyptische grenscontrole vraagt hier nog regelmatig naar, ondanks de digitale registratie.

Een visum aanvragen doe je best altijd via de officiële overheidswebsite. Voor Egypte is dat: visa2egypt.gov.eg

Word Wegwijzerlid

Word Wegwijzerlid en geniet meteen van alle voordelen
Wegwijzer lidmaatschap | (€ 35 per jaar)Online account | (gratis)
Reisverslagen & e-guides downloadenjaneen
Abonnement op Reiskrant | 4 keer per jaar ons magazine in je busjaneen
Zoekertjes | bv. om een reisgenoot te zoekenjaja
Gratis antwoord & advies op jouw vragenjaneen
Korting bij Joker, Lannoo, Flibco...janeen
BETALEND LID WORDEN > GRATIS REGISTREREN >