Orient Express Hotel

Reisverslag

Hotel geboekt via internet. Na raadpleging van een aantal logiesbeoordelingen op de site van Wegwijzer, kiezen we voor Hotel Orient Express. We worden gratis afgehaald op de luchthaven. Eens ter plaatse is er de onvermijdelijke appelthee. Ondertussen legt een hostess de werking van het hotel uit en geeft wat toeristische info over Istanbul. Ze geeft ook een interessant kaartje met de tram-, metro- en bootlijnen.
In de namiddag is er tussen vier en zes gratis thee en cake.
Het ontbijt is in buffetvorm en heel uitgebreid, ook al is de ontbijtruimte een beetje klein om iedereen direct een plaatsje te kunnen geven. Maar het personeel is zeer attent en altijd geweldig in de weer om het de gast zo comfortabel mogelijk te maken.
De kamers zijn eerder aan de kleine kant, maar hebben alles wat een goede kamer moet hebben : een goed bed, een safe, een minibar, en vooral een ruime badkamer met een uitstekende douche. Er is gratis internet op de kamer. Voor wie zelf geen laptop bij heeft is er een computer beschikbaar in de lounge. Alles staat klaar om koffie of thee te maken op de kamer. Als verwelkoming staat er een kistje Turks fruit op de kamer.
Ook al ligt het hotel heel centraal, en bovendien langs de tramlijn, toch is het er ’s nachts heel rustig. De rust wordt enkel verstoord door de nachtelijke kuisploegen van de stad en door het ochtendgebed (bij ons rond kwart voor zes). De kamers op de achterkant zijn nog rustiger, maar de meeste hebben alleen uitzicht op een blinde muur, tenzij op de hoogste verdieping, waar men uitzicht heeft op de Bosporus.
Het hotel staat blijkbaar ook in de folder Citytrips van Jetair. Bijgevolg hoor je tamelijk veel Nederlands spreken in het hotel.
Het hotel is zeker een aanrader.

Jaar
2009
Prijs
We boeken voor acht nachten aan 109 EUR per nacht per kamer, ontbijt inbegrepen. Na een beetje onderhandelen krijgen we één nacht gratis en als we cash betalen in EUR krijgen we 11% korting.
Waardering
5
Locatie, adres
Hudavendigar Street No: 34, 34210 Eminonu
Ligging
We kiezen dit hotel vooral voor zijn centrale ligging in de Hüdavendigar Caddesi 34. Zowel Topkapi, Aya Sophia, De Blauwe Moskee, Galatabrug als de kruidenbazaar liggen op minder dan 300 m afstand. Bovendien is er een tramhalte vlak bij (op 100 m)., Istanbul
Telefoon
+90 212 520 71 61