International Guest House

- Een échte aanrader omwille van familiale sfeer. Het Guest House wordt uitgebaat door vrijwilligers van Mennonitische geloofsgemeenschap, maar buiten het korte dagelijkse ochtendgebedje merk je daar weinig van. Er is een keuken voor de gasten in de kelderverdieping met een ijskast/diepvries (ze hebben zelfs plakband en stiften voorzien om je naam op je spullen te zetten, erg handig), een microgolf (een anti-spat deksel is voorzien) en servies (borden en bestek). De keuken heeft wel geen kookplaten. Verder is er in de kelder een eethoekje en een zithoek met TV (geen TV op de kamers). Er staat een pingpongtafel en een rek met gezelschapspelletjes. Ook de PC en zelfs een strijkplank met strijkijzer zijn er voorhanden. Als je het vraagt, mag je de waslijn en wasknijpers gebruiken. Kleine snoepjes en snacks tegen betaling beschikbaar. Elke avonds om 21u is er “evening tea”: gasten en vrijwilligers zitten dan gezellig samen in het salon voor een babbeltje van een uur.
- Voordeel: Je hebt in Washington je wagen echt niet nodig. Zowel op 16th Street als op 14th Street zijn er om de 10 minuten bussen naar het centrum (rit van 30 minuten tot de “federal triangle”). Het Guest House stelt oplaadbare kaarten ter beschikking voor een waarborg van 5,00 USD. Je kunt ze ook op de metro gebruiken.
- Nadeel: alcoholische dranken zijn niet toegelaten in het Guest House.
- Kamertype: twee enkele bedden + extra kinderbedje (met toeslag, maar nog goedkoop voor Washington).
- Voordelig weektarief, vanaf 7 nachten
- Nadeel: geen tweepersoonsbedden aanwezig.
- Nadeel: gedeelde badkamers. Mannenbadkamer op eerste verdiep, vrouwenbadkamer op tweede verdiep. Gezien eerste verdiep op één kamer na gebruikt wordt door vrijwilligers, grote kans dat je op tweede verdiep terechtkomt.
- Voordeel: héél proper sanitair. Hangt ook een beetje af van de andere gasten natuurlijk.
- Ontbijt:
Eenvoudig maar lekker: klein glaasje fruitsap, versgebakken muffins (nog warm), toast, cornflakes, melk, koffie of thee. Vrijwilligers serveren alles aan tafel (enkel cornflakes moet je zelf halen op kast in ontbijtruimte).
Leuk detail: op ontbijttafel staan houdertjes met vlaggen, elke nationaliteit die in Guest House logeert, ziet zijn vlagje op tafel staan.
Stipt om 8u, en met een kort gebed vooraf. Wij ervaarden dit evenwel niet als een nadeel, de prijs is echt wel super en de sfeer die er hangt, kan je in geen enkel vijfsterrenhotel vinden.
- Eetgelegenheid nabij: geen. We ‘kookten’ zelf in het Guest House (we verwarmden kant-en-klaar maaltijden in de microgolf). De boodschappen deden we met de wagen op Georgia Avenue in een Safeway.
- Parking: 3 plaatsen aan de achterzijde (voldoende want de meeste gasten komen doorgaans niet met de wagen) - geen surplus te betalen.
- Computer: PC met internet aanwezig in de kelderverdieping – betalend : 1,00 USD per kwartier.
Samengevat : EEN AANRADER !!!!

Jaar
2009
Prijs
465,00 USD.
Waardering
5
Locatie, adres
1441 Kennedy St NW
Ligging
1/2 uurtje met de bus tot het centrum van Washington DC., Washinton DC
Telefoon
+1-202-726-5808